  • CLM2C04240
CLM2C04240
advertisement
Manufacturer No:
CLM2C04240
HK JDW NO:
17718-CLM2C04240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,4NO,240
Step5Bar-code shipping tag
CLM2C04240
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    204 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A