  • CLM1F03120
CLM1F03120
advertisement
Manufacturer No:
CLM1F03120
HK JDW NO:
17718-CLM1F03120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,3NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM1F03120
  • Operating Temperature
  • Series
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    200 A