  • CLM1E05120
CLM1E05120
advertisement
Manufacturer No:
CLM1E05120
HK JDW NO:
17718-CLM1E05120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM1E05120
  • Contact Form
    5PST-NO (5 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    100 A