  • CLM1D05208
CLM1D05208
advertisement
Manufacturer No:
CLM1D05208
HK JDW NO:
17718-CLM1D05208
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,5NO,208
Step5Bar-code shipping tag
CLM1D05208
  • Operating Temperature
    75°C
  • Series
  • Contact Form
    5PST-NO (5 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    176.8 VAC
  • Contact Rating (Current)
    60 A