  • CLM1D04277
CLM1D04277
advertisement
Manufacturer No:
CLM1D04277
HK JDW NO:
17718-CLM1D04277
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,N1,
Step5Bar-code shipping tag
CLM1D04277
  • Operating Temperature
    75°C
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    60 A