  • CLM1C12208
CLM1C12208
advertisement
Manufacturer No:
CLM1C12208
HK JDW NO:
17718-CLM1C12208
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,12NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM1C12208
  • Contact Form
    12PST-NO (12 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    176.8 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A