  • CLM1C12120
CLM1C12120
advertisement
Manufacturer No:
CLM1C12120
HK JDW NO:
17718-CLM1C12120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,12NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM1C12120
  • Contact Form
    12PST-NO (12 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A