  • CLM1C09120
CLM1C09120
advertisement
Manufacturer No:
CLM1C09120
HK JDW NO:
17718-CLM1C09120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,9NO,N1,
Step5Bar-code shipping tag
CLM1C09120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
  • Contact Form
    9PST-NO (9 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A