  • CLM1C04208
CLM1C04208
advertisement
Manufacturer No:
CLM1C04208
HK JDW NO:
17718-CLM1C04208
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,4NO,N1,
Step5Bar-code shipping tag
CLM1C04208
  • Contact Material
    Copper
  • Operating Temperature
    75°C
  • Series
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    176.8 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A