  • CLM0F05277
CLM0F05277
advertisement
Manufacturer No:
CLM0F05277
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-CLM0F05277
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,OP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLM0F05277
  • Series
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    5PST-NO (5 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    200 A