  • CLM0F04277
CLM0F04277
advertisement
Manufacturer No:
CLM0F04277
HK JDW NO:
17718-CLM0F04277
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,4NO,OP
Step5Bar-code shipping tag
CLM0F04277
  • Operating Temperature
  • Series
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    200 A