  • CLM0D10120
CLM0D10120
advertisement
Manufacturer No:
CLM0D10120
HK JDW NO:
17718-CLM0D10120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,10NO,OP
Step5Bar-code shipping tag
CLM0D10120
  • Contact Form
    10PST-NO (10 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    60 A