  • CLM0D06208
CLM0D06208
advertisement
Manufacturer No:
CLM0D06208
HK JDW NO:
17718-CLM0D06208
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,OPN
Step5Bar-code shipping tag
CLM0D06208
  • Contact Form
    6PST-NO (6 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    176.8 VAC
  • Contact Rating (Current)
    60 A