  • CLM0C10240
CLM0C10240
advertisement
Manufacturer No:
CLM0C10240
HK JDW NO:
17718-CLM0C10240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,10NO,OP
Step5Bar-code shipping tag
CLM0C10240
  • Contact Form
    10PST-NO (10 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    204 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A