  • CLM0C03120
CLM0C03120
advertisement
Manufacturer No:
CLM0C03120
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-CLM0C03120
Package:
Datasheet:
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,3NO,OPN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLM0C03120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
  • Series
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A