  • CLLE1AX7S0G155M050AC
CLLE1AX7S0G155M050AC
advertisement
Manufacturer No:
CLLE1AX7S0G155M050AC
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLLE1AX7S0G155M050AC
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CLL 1.5μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Multi-Terminal) Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 14430
Step5Bar-code shipping tag
CLLE1AX7S0G155M050AC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLL
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (Multi-Terminal)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm