  • CL31F106ZPFNNNC
CL31F106ZPFNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31F106ZPFNNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31F106ZPFNNNC
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 80% 1206
Quantity:
In Stock : 8676
Step5Bar-code shipping tag
CL31F106ZPFNNNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    80%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm