  • CL31B225KPFNNNF
CL31B225KPFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL31B225KPFNNNF
HK JDW NO:
703-CL31B225KPFNNNF
Datasheet:
CL31B225KPFNNNF
Description:
CL 2.2μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B225KPFNNNF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C