  • CL31B222KCCNNNC
CL31B222KCCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31B222KCCNNNC
HK JDW NO:
703-CL31B222KCCNNNC
Datasheet:
CL31B222KCCNNNC
Purchasing and Inquiry
CL31B222KCCNNNC Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.With a voltage of 100V, it can operate.
CL31B222KCCNNNC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V
CL31B222KCCNNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31B222KCCNNNC applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CL31B222KCCNNNC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm