  • CL21A476MRQNNNE
CL21A476MRQNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21A476MRQNNNE
HK JDW NO:
703-CL21A476MRQNNNE
Datasheet:
CL21A476MRQNNNE
Description:
CL 47μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21A476MRQNNNE
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm