  • CL21A226MQCLRNC
CL21A226MQCLRNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21A226MQCLRNC
HK JDW NO:
703-CL21A226MQCLRNC
Datasheet:
CL21A226MQCLRNC
Description:
CL 22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 122594
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL21A226MQCLRNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm