  • CL10C330JB8NCNC
CL10C330JB8NCNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C330JB8NCNC
HK JDW NO:
700-CL10C330JB8NCNC
Datasheet:
CL10C330JB8NCNC
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 15142
Step5Bar-code shipping tag
CL10C330JB8NCNC
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm