  • CL05C2R7BB5NNNC
CL05C2R7BB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C2R7BB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05C2R7BB5NNNC
Datasheet:
CL05C2R7BB5NNNC
Description:
CL 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 4727
Step5Bar-code shipping tag
CL05C2R7BB5NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm