  • CL05B681KB5NCNC
CL05B681KB5NCNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B681KB5NCNC
HK JDW NO:
700-CL05B681KB5NCNC
Package:
0402
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 11976
Step5Bar-code shipping tag
CL05B681KB5NCNC
  • Package / Case
    0402
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm