  • CL05A105KP5NNNC
CL05A105KP5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A105KP5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05A105KP5NNNC
Datasheet:
CL05A105KP5NNNC
Purchasing and Inquiry
CL05A105KP5NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X5R.The unit can operate at 10V Volts DC - Rated DC.
CL05A105KP5NNNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V
CL05A105KP5NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL05A105KP5NNNC applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
CL05A105KP5NNNC
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm