  • CL03C1R6BA3GNNH
CL03C1R6BA3GNNH
advertisement
Manufacturer No:
CL03C1R6BA3GNNH
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL03C1R6BA3GNNH
Package:
0201
Datasheet:
Description:
1.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 14756
Step5Bar-code shipping tag
CL03C1R6BA3GNNH
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.25%
  • Negative Tolerance
    6.25%