  • CKR24BR105KM-LL
CKR24BR105KM-LL
advertisement
Manufacturer No:
CKR24BR105KM-LL
HK JDW NO:
66-CKR24BR105KM-LL
Package:
2-DIP
Datasheet:
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR24 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BR 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR24BR105KM-LL
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Military, MIL-PRF-39014, CKR24
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Military
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    BR
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    X7R
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Height
    7.19mm
  • Height Seated (Max)
    0.320 8.13mm