  • CKR04BX821KS
CKR04BX821KS
advertisement
Manufacturer No:
CKR04BX821KS
HK JDW NO:
66-CKR04BX821KS
Datasheet:
CKR04BX821KS
Description:
CKR 820pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR04BX821KS
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    CKR
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/23
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm