  • CKG57KX7T2E155M335JH
CKG57KX7T2E155M335JH
advertisement
Manufacturer No:
CKG57KX7T2E155M335JH
HK JDW NO:
769-CKG57KX7T2E155M335JH
Package:
Nonstandard SMD
Description:
MEGACAP, CKG 1.5μF Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 3391
Step5Bar-code shipping tag
CKG57KX7T2E155M335JH
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    MEGACAP, CKG
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Metal
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2220
  • Lead Style
    L-Lead
  • Height
    3.35mm
  • Length
    6mm
  • Thickness (Max)
    0.138 3.50mm
  • Thickness
    3.5052mm