  • CKG57KX7S2A685M335JJ
CKG57KX7S2A685M335JJ
advertisement
Manufacturer No:
CKG57KX7S2A685M335JJ
HK JDW NO:
769-CKG57KX7S2A685M335JJ
Package:
Nonstandard SMD
Description:
MEGACAP, CKG 6.8μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 1901
Step5Bar-code shipping tag
CKG57KX7S2A685M335JJ
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
    L-Lead
  • Height
    3.35mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.138 3.50mm
  • Thickness
    3.5052mm