  • CKG45NX5R1C226M
CKG45NX5R1C226M
advertisement
Manufacturer No:
CKG45NX5R1C226M
HK JDW NO:
769-CKG45NX5R1C226M
Package:
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5494
Step5Bar-code shipping tag
CKG45NX5R1C226M
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, BLISTER PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Width
    5.5mm