  • CKG32KX7S1H106M
CKG32KX7S1H106M
advertisement
Manufacturer No:
CKG32KX7S1H106M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKG32KX7S1H106M
Package:
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14604
Step5Bar-code shipping tag
CKG32KX7S1H106M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
  • Height
    3.35mm
  • Length
    3.6mm