  • CKG32KC0G3A682J335AJ
CKG32KC0G3A682J335AJ
advertisement
Manufacturer No:
CKG32KC0G3A682J335AJ
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKG32KC0G3A682J335AJ
Package:
Nonstandard SMD
Description:
MEGACAP, CKG 6800pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 941
Step5Bar-code shipping tag
CKG32KC0G3A682J335AJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MEGACAP, CKG
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    6800pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    1210
  • Height
    3.35mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.6mm
  • Thickness (Max)
    0.136 3.45mm