  • CKD110JB1E104ST
CKD110JB1E104ST
advertisement
Manufacturer No:
CKD110JB1E104ST
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKD110JB1E104ST
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 50%
Step5Bar-code shipping tag
CKD110JB1E104ST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.25XH0.85 (mm)/L0.126XB0.049XH0.033 (inch)
  • Voltage
    25V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Rated Current
    0.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.3Ohm
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm