  • CKCM25X7R1H222M
CKCM25X7R1H222M
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X7R1H222M
HK JDW NO:
769-CKCM25X7R1H222M
Purchasing and Inquiry
CKCM25X7R1H222M Overview
15% ppm/°C is the temperature coefficient.It operates from a voltage of 50VV DC.
CKCM25X7R1H222M Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CKCM25X7R1H222M Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X7R1H222M applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X7R1H222M
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    600μm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm