  • CKCM25X7R1E103M060AK
CKCM25X7R1E103M060AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25X7R1E103M060AK
HK JDW NO:
769-CKCM25X7R1E103M060AK
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25X7R1E103M060AK Overview
When seated, the height reaches 0.028 0.70mm.Size/dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm is used.There is no voltage rating on the chip.In terms of temperature coefficient, it is X7R.It is packaged in a 0504 (1410 Metric) case.640μm is the terminal pitch of this part.
CKCM25X7R1E103M060AK Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
a voltage rating of 25V volts
A temperature coefficient of X7R
a 640μm terminal pitch
CKCM25X7R1E103M060AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25X7R1E103M060AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25X7R1E103M060AK
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10000pF
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm