  • CKCM25C0G1H470K060AL
CKCM25C0G1H470K060AL
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25C0G1H470K060AL
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKCM25C0G1H470K060AL
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25C0G1H470K060AL Overview
A seat's maximum height is 0.028 0.70mm.This program operates with 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm as its size/dimension.In terms of temperature coefficient, it is C0G NP0.The product is packaged in a 0504 (1410 Metric) case.A 640μm terminal pitch is used for this part.The voltage rated for this electrical part is 50V.
CKCM25C0G1H470K060AL Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 640μm terminal pitch
CKCM25C0G1H470K060AL Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25C0G1H470K060AL applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25C0G1H470K060AL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm