  • CKCL44C0G1H470K085AA
CKCL44C0G1H470K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL44C0G1H470K085AA
HK JDW NO:
769-CKCL44C0G1H470K085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL44C0G1H470K085AA Overview
When seated, the maximum height reaches 0.039 1.00mm.With size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm, it operates.In terms of temperature coefficient, it is C0G NP0.A 0805 (2012 Metric) case contains the product.Part number 500μm has a fixed terminal pitch.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CKCL44C0G1H470K085AA Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
CKCL44C0G1H470K085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL44C0G1H470K085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL44C0G1H470K085AA
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    Ceramic
  • Weight
    10.007382mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    500μm
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
    4
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm