  • CKCL22X7R1H473M
CKCL22X7R1H473M
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X7R1H473M
HK JDW NO:
769-CKCL22X7R1H473M
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
CKCL22X7R1H473M Overview
The coefficient of temperature is 15% ppm/°C.Packaging consists of a 0805 case.1mm is the terminal pitch of this part.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CKCL22X7R1H473M Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 1mm terminal pitch
CKCL22X7R1H473M Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X7R1H473M applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X7R1H473M
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm