  • CKCL22X7R1H472M085AA
CKCL22X7R1H472M085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X7R1H472M085AA
HK JDW NO:
769-CKCL22X7R1H472M085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL22X7R1H472M085AA Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.033 0.85mm.In this case, the size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.There is no temperature coefficient for it.0805 (2012 Metric) cases contain the product.It has a 1mm terminal pitch.The voltage rated for this electrical part is 50V.
CKCL22X7R1H472M085AA Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of X7R
a 1mm terminal pitch
CKCL22X7R1H472M085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X7R1H472M085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X7R1H472M085AA
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    SMD/SMT
    X7R
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Depth
    1.25mm
    2
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm