  • CKCL22X7R1H103M085AK
CKCL22X7R1H103M085AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X7R1H103M085AK
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKCL22X7R1H103M085AK
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCL22X7R1H103M085AK Overview
Sitting at 0.033 0.85mm height reaches the maximum height.It operates with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This electrical device has a rated voltage of 50V (URdc).It is rated at a voltage of 50V voltage for the voltage-rated of the chip.Temperature coefficient is X7R.A 0805 (2012 Metric) case contains the product.There is no terminal pitch on this part.
CKCL22X7R1H103M085AK Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
a 1mm terminal pitch
CKCL22X7R1H103M085AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X7R1H103M085AK applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X7R1H103M085AK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm