  • CKCL22X5R1H223M085AA
CKCL22X5R1H223M085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22X5R1H223M085AA
HK JDW NO:
769-CKCL22X5R1H223M085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL22X5R1H223M085AA Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.033 0.85mm.0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is its size/dimension.Its rated (DC) voltage is 50V.There is no voltage rating on the chip.Having a coefficient of X5R, it is at room temperature.In a 0805 (2012 Metric) case, the product is packaged.There is no terminal pitch on this part.
CKCL22X5R1H223M085AA Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X5R
a 1mm terminal pitch
CKCL22X5R1H223M085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22X5R1H223M085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22X5R1H223M085AA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Terminal Pitch
    1mm
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm