  • CKCL22JB1H102M085AA
CKCL22JB1H102M085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22JB1H102M085AA
HK JDW NO:
769-CKCL22JB1H102M085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL22JB1H102M085AA Overview
A seat's maximum height is 0.033 0.85mm.Size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is used.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.- rated voltage of the chip is 50V volts.It has a temperature coefficient of JB.There is a case 0805 (2012 Metric) that contains the product.There is no terminal pitch on this part.
CKCL22JB1H102M085AA Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of JB
a 1mm terminal pitch
CKCL22JB1H102M085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22JB1H102M085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22JB1H102M085AA
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000pF
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%