  • CKCL22CH1H220K085AA
CKCL22CH1H220K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22CH1H220K085AA
HK JDW NO:
769-CKCL22CH1H220K085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL22CH1H220K085AA Overview
When seated, the maximum height reaches 0.033 0.85mm.In this case, the size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This electrical device has a rated voltage of 50V (URdc).It is rated at voltage 50V.It has a temperature coefficient of CH.The product is packaged in a 0805 (2012 Metric) case.In this part, the terminal pitch is 1mm.
CKCL22CH1H220K085AA Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of CH
a 1mm terminal pitch
CKCL22CH1H220K085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22CH1H220K085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22CH1H220K085AA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm