  • CKCL22C0G2A470K085AK
CKCL22C0G2A470K085AK
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G2A470K085AK
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G2A470K085AK
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G2A470K085AK Overview
When seated, the maximal height is 0.033 0.85mm.Size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm is used.Temperature coefficient = C0G NP0.A 0805 (2012 Metric) case is used for packaging the product.It has a 1mm terminal pitch.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 100VV.
CKCL22C0G2A470K085AK Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G2A470K085AK Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G2A470K085AK applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G2A470K085AK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm