  • CKCL22C0G1H471K085AL
CKCL22C0G1H471K085AL
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G1H471K085AL
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G1H471K085AL
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G1H471K085AL Overview
It reaches a maximum height of 0.033 0.85mm when seated.It operates with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.In a 0805 (2012 Metric) case, the product is packaged.A 1mm terminal pitch is used for this part.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CKCL22C0G1H471K085AL Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G1H471K085AL Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G1H471K085AL applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G1H471K085AL
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm