  • CKCA43X7R1H471M
CKCA43X7R1H471M
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43X7R1H471M
HK JDW NO:
769-CKCA43X7R1H471M
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
CKCA43X7R1H471M Overview
It has a temperature coefficient of 15% ppm/°C.In a 1206 case, the product is packaged.The voltage rated for this electrical part is 50V.
CKCA43X7R1H471M Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CKCA43X7R1H471M Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43X7R1H471M applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43X7R1H471M
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    4
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    4
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm