  • CK06BX684M
CK06BX684M
advertisement
Manufacturer No:
CK06BX684M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CK06BX684M
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
C(SIZE)K 680nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CK06BX684M
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    C(SIZE)K
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-C-11015/19
  • Lead Pitch
    5.08mm
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2909
  • Length
    7.37mm