  • CK05BX153K7301
CK05BX153K7301
advertisement
Manufacturer No:
CK05BX153K7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CK05BX153K7301
Description:
15nF 50V Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
CK05BX153K7301
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    2.286mm
  • Length
    4.826mm
  • Width
    4.826mm