  • CJT1000680RJJ
CJT1000680RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT1000680RJJ
HK JDW NO:
792-CJT1000680RJJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR 680Ohm, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CJT1000680RJJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CJT, CGS
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    15.748Lx1.969W 400.00mmx50.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1000W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm